Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Under 12 Division 1 12 14 Dec 19 Forest Whirlwinds
141 O Hansen 54  L Hansen 3/7
def by Harbord Tigers
3/143 L Hansen 31* T Williams 26* H Moss 26*  
Allambie Heights Oval 
Under 12 Division 2 12 14 Dec 19 Harbord Grasshoppers
2/150(cc) L Boyle 30*  
def by Harbord Jaguars
6/157(cc)  
Tania Park (Oval 2) 
Under 12 Division 2 12 14 Dec 19 Harbord Huntsmen
4/155(cc) B Shipley 46*  
def by Peninsula Heat
6/188(cc) C Webb 59*  R Ager 2/13 C McKeown 2/21
Kierle Park (Oval 2) 
Under 13 Division 2 12 14 Dec 19 Harbord Boomerangs
v BYE
 
Under 13 Division 2 12 14 Dec 19 Seaforth Smiths
52  O Harley 3/8 L Maclennan 2/3 B Maxwell 2/12
def by Harbord Eagles
6/53  M Algie 2/2 B Gowenlock 2/7
Griffith Park 
Under 15 Girls 9 30 Nov 19 Peninsula
6/76(cc)  
def Harbord Devils
53  A Fegan 2/2 R Gruber 2/7 B Kelly 2/11
Passmore (Oval 1) 
Under 15 Division 1 10 14 Dec 19 Harbord Spinners
7/125 A Chakravarty 39*  W Burton 2/6
def by Cromer
9/126(cc) S Bush 44  L Riddle 3/12 J Mulcahy 2/16 A Chakravarty 2/23
Harbord 
Under 14 Division 1 10 14 Dec 19 Harbord Howzats
9/52  N Varano 2/8 L Gray 2/11
def by St Augustines Green
65  D Labador 5/16 R Maxwell 2/5
Warriewood Valley Sports Ground 
Under 13 Division 1 12 14 Dec 19 SPX Red
71 B Vaccarella 29  R GRAHAM MCDOWELL 2/3 B Martin 2/7
def by Harbord Skylanders
1/75 J Lacey 31* B Martin 29*  
Nolans Reserve (Nolans Reserve - Oval #4) 
Under 15 Division 2 10 14 Dec 19 Harbord Knights
v BYE
Griffith Park 
Master Blaster Sat AM Adams St Reserve 9 14 Dec 19 Harbord Avengers
v Harbord Freshie Bullets
Adams St Reserve (MB Field 1) 
Master Blaster Sat AM Adams St Reserve 9 14 Dec 19 Harbord Crusaders
v Harbord Smashers
Adams St Reserve (MB Field 2) 
Master Blaster Sat AM Adams St Reserve 9 14 Dec 19 Harbord Freshie Freehitters
v Harbord Rebels
Adams St Reserve (MB Field 3) 
Master Blaster Sat AM Adams St Reserve 9 14 Dec 19 Harbord Jets
v Harbord Marlins
Adams St Reserve (MB Field 4) 
Master Blaster Sat AM Adams St Reserve 9 14 Dec 19 Harbord Hurricanes
v Harbord Hammerheads
Adams St Reserve (MB Field 5) 
Master Blaster Sat AM Adams St Reserve 9 14 Dec 19 Harbord Hitters
v BYE
 
Under 10 Division 2 9 14 Dec 19 Beacon Hill Bears
8/207(cc) O Funtanilla 37* T Burns 27* L Wylie 27*  M Brown 4/20
def Harbord Hitters
10/125(cc)  T Burns 3/15 H Black 2/13
Balgowlah North Primary 
Under 10 Division 2 9 14 Dec 19 Harbord Sharks
8/130(cc)  H Woolf 3/16
def Peninsula Lightning
8/88(cc)  H Hodgson 2/4 H Storey 2/5
Kitchener Park (Kitchener Park - Oval #2) 
Under 10 Division 2 9 14 Dec 19 Harbord Jets
5/172  
def Beacon Hill Bravehearts
4/161 D Pender 25*  
Balgowlah North Primary 
Under 10 Division 2 9 14 Dec 19 Harbord Bashers
2/131(cc)  
def by Peninsula Pacers
11/143(cc) B Wagner 29*  H Hacking 4/12 O Congues 4/19
Nolans Reserve (Nolans Reserve - Oval #5) 
Under 11 Division 2 9 14 Dec 19 Harbord Thunder
9/144  A McMillan 2/10 H McMillan 2/22
def by Beacon Hill Boomers
8/150(cc)  
John Fisher 1 
Under 13 Girls 9 14 Dec 19 Beacon Hill Bunnies
4/67(cc)  
def by Harbord Devils
1/68  
David Thomas (Oval 1) 
Under 11 Division 1 9 14 Dec 19 Harbord Dolphins
13/117(cc)  H Miller 2/10 A Nitch 2/10 L Peacock 2/14
v CPCC Force
5/193 M MILLINER 40*  L Yates 2/17
Manly-West Park 
Under 11 Division 1 9 14 Dec 19 Harbord Scorchers
7/105(cc)  
def by CPCC Lightning
5/130(cc)  O Lee 2/12
Manly-West Park 
Under 11 Division 1 9 14 Dec 19 Harbord Marlins
9/111(cc)  E Parker 2/9 B Hardy 2/10 E Stearn 2/13 A King 2/15
drew Beacon Hill Rattlesnakes
9/111(cc)  
Dee Why 
Under 11 Division 1 9 14 Dec 19 Harbord Warriors
v BYE
 
Under 10 Division 1 9 14 Dec 19 CPCC Flash
6/101(cc)  J Smythe 3/4
def by Harbord Thunder
6/134(cc)  R Archer 2/16
David Thomas (Oval 1)